تب تنظیمات عمومی قالب نیوکالا شامل هفت ایتم و زیر مجموعه است که در ادامه به بررسی هر بخش میپردازیم.

  فیوایکون ها :

فایوایکون مخفف favorites icon می باشد به معنی شکل کوچک و آیکنی مورد دلخواه شما.

فایویکون اصطلاحا به شکل کوچکی گفته میشود که هنگام یافته شدن آدرس اینترنتی مورد نظر، در ابتدای آدرس دامنه در باکس آدرس بار مرورگرهای اینترنتی ظاهر می شود. این شکل معمولا لوگو یا آرم آن وب سایت است.

 

سایزهای متداول فیو ایکون ها معمولا 12 در 12 یا 16 در 16 یا 32 در 32 پیکسل میباشد. این سه سایز از معمولی ترین سایزهای فیو آیکونها می باشند.

       

برای تغییر نمادک (فیوایکون) همانطور که میدانید باید به تب تنظیمات نیوکالا (تنظیمات عمومی) رفته که اولین ایتم دراین تب ایتم فیوایکون هاست .

در این بخش پیغام ( برای تغییر نمادک سایت به این منو مراجعه کنید و بر روی تب “هویت سایت” کلیک کنید: سفارشی سازی ) را مشاهده میکنید،

با کلیک کردن روی لینک سفارشی سازی به این بخش راهنمایی میشوید که میتوانید برای تغییر نمادک سایت از این قسمت  اقدام کنید.

برای اشنایی با تب سفارشی سازی و البته تغییر نمادک سایت اینجا  کلیک کنید.

 

  js وcss دلخواه :

یکی ایتم های محبوب قالب برای کسانی که اشنایی با استایل نویسی دارن ایتم دوم این تب هست . به کمک این ایتم میتونیم استایل ها و حتی کد های جاوا اسکریپت دلخواه خودمان رو به قالب اضافه کنیم.

اگر کمی اشنایی با کد نویسی داشته باشید میتوانید از این بخش ظاهر قالب را به استایل دلخواه تون تغییر بدهید.

نکته ای که قابل توجه است در این بخش اینه که کدهای استایلی که در این جا وارد میکنیم با اپدیت قالب از بین نمیرود .

کد گوگل آنالیتیکز  : یکی از مهمترین ابزار هایی که وب مستر ها با اون سروکار دارن ماژول گوگل آنالیتیکز هست که در قالب هم بخشی برای اضافه کردن کدگوگل آنالیتیکز در نظر گرفته شده است، دقیقا بعد از دو بخش استایل ها و کد های جاوا اسکریپت .

  رنگ بندی عمومی  قالب:

    رنگ ادرس بار : این بخش این امکان را به وب مستر میدهد که رنگ ادرس بار و در حالت موبایل کنترل کند، انتخاب رنگ در این ایتم هم به صورت

نوار رنگ و هم به صورت کد اسکیما است.

    رنگ متن لینک ها و رنگ هاور لینک ها :  در این بخش امکان تغییر رنگ لینک ها و مهمتر از ان تغییر رنگ هاور لینک ( هاور منظور همان حالتی است که موس روی لینک قرار میگیرد)  وجود دارد رنگ پیشفرض تمامی متن لینکهای سایت قرمز هست که کاربر میتواند از همین بخش رنگ رو تغییر بدهد.

 

  تنظیمات فونت :

در قالب چهار نوع فونت قرار داده شده است که میتوانیم از هرکدام که خواستیم استفاده کنیم.

    سایت چند زبانه :

در صورتی که از افزونه wpml یا هر افزونه دیگر برای چند زبانه کردن قالب استفاده کنیم ، میتوانیم با انتخاب نوع فونت برای هر کدام از نسخه های فارسی و انگلیسی را از گوگل فونت انتخاب کنیم.

 

برای اشنایی با تنظیمات قالب دوزبانه به این بخش مراجعه کنید.

 

   صفحه 404:

وقت هایی که صفحه مورد نظر پیدا نمیشود مرورگر ارور 404 نمایش میدهد میتوانیم این صفحه را با انتخاب یک تصویر مناسب به دیزاین اون صفحه کمک کنیم.

  اعتبار سنجی:

گاهی پیش امده است که وب مستر ها به علت این که پروسه ورود به حساب کاربری برای کاربران کوتاه تر باشد تا احیانا با طولانی شدن این پروسه کاربر از خرید منصرف نشوند امکان انتخاب پسورد اسان را برای کاربران فراهم کرده اند ،که این ایتم در قالب نیوکالا در بخش اعتبار سنجی قرار گرفته است.

در صورتی که اعتبار سنجی را غیر فعال کنید کاربران میتوانند پسورد ساده انتخاب کنند.

 

  دکمه پشتیبانی :

اخرین ایتمی که در تب مشاهده میکیند ایتم دکمه پشتیبانی است که در صورت فعال بودن برای ادمین نوار قرمزی دربالا صفحه قابل مشاهده است.

 

 

اگر سوال یا مشکلی دارید میتوانید در اینجا مطرح کنید تا ادمین یا دیگر کاربران شما را راهنمایی کنند !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *